KONTAKT

Tel: +420-720-706-063
monika@monikajust.cz

   

OBLASTI PŮSOBENÍ

Emoční inteligence
Partnerství a Rodičovství
Enneagram – dynamická typologie
Dovednostní tréninky
Rodinné kempy
Osobnostní koučink
Dlouhodobé certifikované vzdělávání
Firemní tréninkové programy

T
AK TO JSEM NEČEKALA

Když jsem byla v pubertě, potřebovala jsem intenzivně prožívat všechno kolem sebe. Jen ne školu. Toužila jsem po svobodě a samostatnosti, tak moc, že o vysoké jsem nechtěla ani slyšet. Vlastně už docházka středoškolačky vypadala na to, že škola je jen ve středu a zbytek týdne volno. Kdyby mi v té době někdo řekl, že jednou budu aktivně vyhledávat školy a další vzdělání, asi bych se hodně smála. Dnes je pro mne vzdělávání jednou z nejdůležitějších věcí v životě. Já to opravdu zbožňuji. A mám možnost živit se tím, co je moje vášeň. A vím, že je to na mé práci vidět. Vím to, protože to žiju. A vím to, protože si to se mnou užívají moji klienti. 

UŽ VÍM CO CHCI

Od střední školy jsem se pohybovala v obchodě. V různých rolích. A je to dvanáct let, co jsem byla na firemním semináři a pomyslela si, že práce lektora je zajímavá. Že bych jednou chtěla být lektorkou. Měla jsem v životě štěstí na lidi, se kterými jsem se potkala a kteří mě podporovali. Lidi, kterých si vážím a jsem jim vděčná. Zažila jsem i nesmyslnou soutěživost v korporátním prostředí. Ambici, která mě hnala do touhy po manažerské pozici. Pozici, na kterou jsem nebyla zralá. Můj sen není být manažerem, ale být lektorkou. A tou jsem.

Dnes podporuji začínající lektory a kouče v jejich cestě. A jsem ráda, že mám tu příležitost. Vím, že chvíli můžeme jít spolu a pak se třeba naše cesty rozejdou a možná se někdy zase spojí.

VÍM, CO MÁM RÁDA

Ráda hledám drobnosti všedních dnů, které si dokážu vědomě vychutnat. Takové ty malé okamžiky, kterým mnohdy nevěnujeme pozornost. Jako je třeba lehnout si do čerstvě povlečené postele, nebo obléknout si teplé oblečení ze sušičky, nebo lžičkou protrhnout folii na sklenici s kávou. Mám ráda když usínám na koupališti a jakoby z dálky slyším hluk dětí. Mám ráda dívat se na jaře na světle zelené lístky buků a na podzim na zbarvené listí javorů. Je hodně věcí, které mám ráda, baví mě si je vybavovat.

JAKÁ JE MOJE KVALIFIKACE?

Mojí největší kvalifikací je moje praxe. Praxe, kterou doplňuji vzděláním. Jako lektor stále studuji a zkoumám nové směry. Potřebuji věcem rozumět a vidět, co nám přináší a jak fungují.

Mám za sebou mnoholetou zkušenost v oblasti obchodu, managementu a vzdělávání dospělých. Pohybovala jsem se v prostředí malých, středních i velkých nadnárodních firem. Ve vzdělávání pracuji přes 10 let. A hlavně jsem manželka a máma. Svoji rodinu miluji. Jsem lektorka a koučka a svoji práci si užívám.

 • Proces orientovaná práce

  Mám ráda skupiny. Mám ráda proces dynamiky skupin a práci s ním. Právě v POP jsem se naučila dívat se na svět kolem sebe jako na různé úrovně procesů. V době, kdy jsem studovala POP, jsem pracovala primárně se skupinami a tenhle výcvik mi neuvěřitelně pomohl. Díky tomu umím vědomě vnímat a řídit procesy v konfliktech, změnách nebo těžkých časech.

 • Lektor osobnostního rozvoje

  Studium emoční inteligence a struktury osobnosti mi opravdu změnilo život. Myslím, že jsem pochopila sama sebe a objevila svou vlastní kvalitu a hodnotu. Začala jsem pracovat s procesy jednotlivce. Daleko lépe jsem se naučila vnímat a respektovat jinakost lidí. Konečně vidím v jinakosti krásu a nikoliv ohrožení. Můžu vidět potenciál a podpořit jeho rozvoj. Jak u dospělých tak u dětí.

 • EPTP – Enneagram Professional Training Program

  Enneagram je pro mě neuvěřitelně zajímavý nástroj. Baví mě, zajímá mě. Jsem neustále fascinovaná, jak se dá použít pro sebepoznání. Kolik toho nabídne jednotlivci i skupinám. Zkoumám ho a pracuji s ním v koučinku, v pracovním prostředí, v rodinném systému a ve výchově dětí.

  EPTP je výcvik, který mi dal hodně, ale objevil se jiný a pro mne zatím zajímavější směr práce s enneagramem, který přináší do ČR Gabriela Witzleben. Studovala jsem tři roky a chybí mi dodělat poslední modul. Uvidíme, možná někdy …

 • MBA – Management soft skills

  Myslím, že díky studium MBA jsem se naučila zastavit se a sepsat svoje úvahy. Propojit je s odbornými zdroji. Myslím, že v rámci mého studia jsem postavila několik seminářů a připravila pro ně dobré podklady. Jak pro sebe, tak pro lektory, s kterými spolupracuji. Začala jsem pracovat s kvalitativním výzkumem. Diplomovou práci jsem psala na téma: vliv enneagramových struktur na komunikaci a konflikt.

 • Systemický kouč

  Tak a je to tady. Gabriela Witzleben otevřela výcvik koučů v ČR. Je to nový směr práce s enneagramem. Je to více o práci s vlastním zdrojem a svou energií. O naší schopnosti žít vlastní život a vystoupit s modelů, které jsme přejali v dětství. Jsem fascinovaná, jak se dá tento model využít pro práci s dětmi a jejich přirozenými potřebami. Divím se, jak moc se tento model projevuje v řízení firem. Zdánlivě jiné světy a při tom stejný proces. Výcvik potrvá ještě několik let a já se těším jak malá holka.

MOJE VELKÁ RODINA

Je těžké napsat, že rodina je pro mě nejdůležitější hodnota v mém životě, bez toho aby to neznělo jako fádní klišé. Jenže ono to tak skutečně je. Patřím mezi ty šťastlivce, kteří mají v rodině výborné vztahy. S mými rodiči i rodiči Aleše jezdíme na společné dovolené. Jeden měsíc v roce trávím s babičkama a dětmi u moře. A je to opravdu paráda. Všichni si to užíváme. Dědečkové a Aleš zatím odpočívají doma a jsem přesvědčená, že si to užívají také. Mám bráchu, který je pro mě důležitý a v mém životě hraje velkou roli. Absolutně mu důvěřuji a mám ho moc ráda. Nemusím mu to říkat, prostě to oba víme.

Aleš má z prvního manželství dva syny, Honzu a Vojtu. S oběma máme hezké vztahy. A ráda je vidím. Honza k nám jezdí s Adélkou, svojí přítelkyní. Tak trochu se směju, že k nám jezdí „mladý“ a jsem ráda, že jsem stihla být matkou, než budu babičkou.

Nejvíc mě baví pozorovat odlišnosti našich rodinných kultur. Z mojí strany jsem trošku jak Hujerovi. Máme rádi velké oslavy, kdy se potkávají tety, strejdové, bratranci a sestřenice, jejich děti a jejich partneři, dnes už i dokonce jejich děti. Čím víc lidí, tím líp a větší zábava. Z Alešovi strany přichází klid a harmonie. Hlavně žádné větší akce. Přesto tyto dvě rodiny spolu dokáží fungovat, protože májí respekt jeden k druhému a velké srdce plné pochopení a lásky. Vážím si toho. Protože vím, že rodinné systémy, jsou zamotaná záležitost.

Manželství

Žiju s neuvěřitelným člověkem. Můj muž se jmenuje Aleš a já ho miluju. Vlastně se to dá říct jinak: je to člověk, kterého si vážím a respektuju ho. Je to člověk, se kterým se radím, když nevím kudy kam. Je to člověk, kterého obdivuji a je pro mě obrovskou inspirací. Je klidný a mnohem stabilnější než já. Můžu se na něj spolehnout a má se mnou obrovskou trpělivost. Obdivuji ho za jeho přirozenou skromnost a pokoru. Vážím si ho za hodnoty, které uznává. Jsem s ním, ne protože musím, jsem s ním protože chci. Miluju ho za to jaký je.

Mateřství

Dlouho jsem mateřství odkládala, asi jsem měla strach ze závazků. A pak to zas dlouho vypadalo, že to vůbec nebudu možné. Byla jsem nešťastná. Znám čas, když to nejde a každý den se jen modlíte, aby to bylo šlo. Znám to, když v zoufalství hledáte marné naděje. Pamatuju si výraz doktorky, která vrtěla hlavou. A taky si pamatuji, když zavolal doktor a řekl, že pro nás má řešení.
Nic v životě nepřekoná kvalitu, kterou je pro mě mateřství a rodičovství. Máme krásná a zdravá dvojčata. Chlapečka Adámka a holčičku Emmu, která si říká Týta. Jsou pro nás velkými učiteli, protože lekce které nám připravují, žijeme, jako většina rodičů velmi intenzivně. Jako každá máma, bych mohla psát hodiny o tom, jak moc si to s nimi užíváme. Každý večer děkuji Bohu za to, že do našeho života naše děti přišly.

Chcete se stát také lektorem?

Dvakrát ročně otevírám v Praze půlroční výcvik „Trénink trenérů“, který je certifikován MŠMT a úspěšní absolventi získávají rekvalifikaci na pozici kouč. Tento tréninkový program jsem připravila pro lidi s touhou stát se lektory a kouči. Osobně Vás provedu celým procesem, předám ty nejlepší možné znalosti a pomohu Vám získat potřebné dovednosti.

Zjistit více informací