Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

– NEBO –

PODÍVEJTE SE NA NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

Q
Jak přivést na seminář někoho, kdo si myslí, že to nepotřebuje, ale já vidím, že by to opravdu potřeboval?
A

Můžete mu koupit Vánoční voucher a čekat, že to dopadne 🙂  Teď vážně. Pokud máte ve svém okolí člověka, který žije v nevědomosti a není schopen pracovat s realitou – to znamená, že není schopen převzít svůj díl odpovědnosti za své činy a neustále obviňuje okolí z toho, co se mu děje, proč zrovna k němu je svět tak nespravedlivý – můžete ho zkusit zaujmout přes vlastní příběh, ale nemůžete ho nutit. Zejména, pokud vaše vzájemné vztahy nejsou dobré. Cílem osobnostního rozvoje není primárně měnit lidi kolem sebe, ale pracovat na svém vlastním životě. Rozhodněte se, jestli takového člověka ve svém životě chcete, a pokud ano, tak mu nastavte jasné hranice tak, aby to pro vás samotné bylo bezpečné. Vím moc dobře, že tohle se jednoduše napíše. Někdy jsou vztahy zamotané a v rodinných systémech je hodně těžkostí. Někdy stačí jen vidět, že to tak lidé kolem mají a počítat s tím. Někdy je třeba udělat opatření, které nás ochrání. To záleží na konkrétní situaci a konkrétních vazbách. Jedno je jisté, každý z nás má možnost svobodné volby a je třeba být odpovědný za svá rozhodnutí. I když nás některé situací tlačí do role oběti, je na nás, jestli tuto roli přijmeme a osvojíme si její hlavní rysy: děje se mi to, rozhodli to za mě atd.

Držím palce, ať se daří udržet hranice a zastat se sám sebe.

Q
Copak je jenom devět typů lidí? Opravdu se dají lidé dát do škatulek?
AMáte pravdu. Není devět typů lidí. Enneagram totiž vůbec nepopisuje lidi. Naopak. Pracuje s tím, že každý z nás je naprostý originál. Každý jsme jedinečný a neopakovatelný potenciál. A to se nedá popsat. Popsat se dají návyky, které používáme. Některé návyky se řetězí a tak vznikají struktury, které máme tendenci používat. Enneagram je model, který pracuje na zvědomování těchto struktur. Abychom dokázali lépe identifikovat svou jedinečnost. A také pochopit struktury lidí kolem sebe. Každý máme kvality, které neseme. Jen o nich někdy nevíme a používáme je nevědomě. Cílem je vědět o nich a pracovat s nimi efektivně. Díky tomu můžeme rychleji začít chápat své skutečné potřeby a lépe zvládat mnoho situací v různých oblastech našeho života.
Q
Kdy začít pracovat s dětmi na emoční inteligenci?
A

Obvykle pracuji s dětmi, které jsou ve věku od tří let. Ale to je různé, podle jejich individuálního vývojového programu. Jsou dětičky, které ve třech letech dovedou mluvit o svých emocích a jsou děti, které potřebují více času a prostoru. Každopádně na našich seminářích o emoční inteligenci dětí, jsou děti s rodiči vítaní už od třech let. Cílem těchto seminářů je naučit rodiče, jak rozvíjet EQ u svých dětí. Jak s nimi o emocích mluvit a jak je umět provést emočními únosy, jak učit děti bezpečným projevům emocí, empatie, jak budovat důvěru a umět vědomě komunikovat. Pracuji s věkovými kategoriemi dětičky 3 – 7 (s rodiči), děti 8 -15, junioři 16-21, s ohledem na vývojový program dítěte. Výborné místo pro setkávání jsou letní kempy a víkendové pobyty s dětmi. Pro juniory, chystáme enneagram s vedením mladých lektorů. Za mě jsou tyto semináře důležité v mnoha směrech. Jednak na samotný rozvoj EQ, na zvládání konfliktů a učení práce s hranicemi a také pro vytvoření důvěrného vztahu mezi rodiči a děti. Což vnímám jako velmi důležitou prevenci proti nástrahám jako je šikana a kyberšikana atd.

Q
Chci na seminář, ale nechce se mi jezdit do Prahy …
A

Rozumím. Pracuji a jezdím po celé ČR. Ať jde o firemní semináře nebo otevřené semináře. Kontaktujte mne a najdeme řešení. Ideální je pokud se spojíte s nějakým mateřským nebo rozvojovým centrem a dáte dohromady skupinu minimálně 10 lidí, jsem schopná přijet. Ráda se podílím i na festivalech o vzdělávání a rozvoji. Možností spolupráce je mnoho a spolu s Vámi najdeme tu ideální variantu pro vaši lokalitu.

Q
Je možné setkání individuálně? Ve skupinách se obvykle necítím bezpečně.
A

Ano, můžeme pracovat individuálně. Nabízím několik forem koučinku – osobní setkání, po skypu nebo telefonickou konzultaci. Záleží na situaci, vaší potřebě a vzdálenosti. Časově dokážu být flexibilní. Jsem více orientovaná na osobností koučink, ale spolupracuji přes společnost just4you s výbornými výkonnostními kouči. Takže ráda doporučím. Pokud v procesu narazíme na práci s traumatem a bude potřeba intervence terapeuta, ráda vám doporučím několik kolegů, se kterými mám výborné zkušenosti.