Mojí největší kvalifikací je moje praxe

Praxe, kterou doplňuji vzděláním. Jako lektor stále studuji a zkoumám nové směry. Potřebuji věcem rozumět a vidět, co nám přináší a jak fungují. Mám za sebou mnoholetou zkušenost v oblasti obchodu, managementu a vzdělávání dospělých. Pohybovala jsem se v prostředí malých, středních i velkých nadnárodních firem. Ve vzdělávání pracuji přes 10 let. A hlavně jsem manželka a máma. Svoji rodinu miluji. Jsem lektorka a koučka a svoji práci si užívám.

Jaká byla moje cesta?

Čím se zabývám?

Vzdělávání pro firmy

Školím ve všech typech firem. Mezi mé klienty patří výrobní a obchodní společnosti, finanční skupiny, spolky a neziskové organizace. Od nejmenších firem až po nadnárodní korporace.

Osobnostní rozvoj

Každá změna začíná u nás samotných a pokaždé je velmi složitá a náročná. Jde o proces, který má svá specifika a zákony. Já se mohu pokusit, vás tímto procesem bezpečně provést.

Koučink

Zabývám se osobnostním koučinkem, pomáhám lidem zvládnout složité životní milníky. A může se jednat o profesní zaměření, partnerský život či výchovu dětí.

Webináře a e-kurzy

Abych vám byla blíž, vytvářím pro vás tutoriály, podcasty, vzdělávací videa a pořádám on-line webináře. Nemusíte za mnou jezdit, stačí si zapnout telefon či počítač.

Přednášky

Zapojuji se do chodu společnosti, cítím se být součástí komunity, a protože hodně dostávám, snažím se i vracet. Přednáším lidem, kteří se zajímají o svůj rozvoj a chtějí věci měnit.

Rodinné kempy

Zapojuji se do chodu společnosti, cítím se být součástí komunity, a protože hodně dostávám, snažím se i vracet. Přednáším lidem, kteří se zajímají o svůj rozvoj a chtějí věci měnit.


S Monikou spolupracujeme od roku 2010 na celé řadě projektů, které se týkají vzdělávání soft skills nižšího i vyššího managementu, talent managementu, leadershipu, koučinku a firemní kultury s hlavním cílem zvyšování produktivity a pozitivního nastavení i vnímání firmy a její kultury. Společně realizujeme i školení outdoorového charakteru v rámci externích aktivit a teambuildingu.
Na spolupráci si nejvíce vážím dlouhodobého profesionálního přístupu celého týmu, znalostí hlavních témat pro naši firmu v krátkodobém i dlouhodobém pohledu a schopnosti vždy hledat vhodná individuální řešení.

Dr. Jan Mikula
Dr. Jan Mikula
Jednatel společnosti christ carwash s.r.o.

S Monikou spolupracujeme na rozvoji našich týmů ve třech líniích- se Store managery, Teamleadery a v rámci Talent programu. Jsou to profesionálové s velkou zkušeností v oblasti vzdělávání a osobním rozvoji. Školení v jejich podání jsou velmi energická, otevřená. Teoretické znalosti citlivě propojují s praktickými dovednostmi. Lektoři umí vytvářet nenucenou atmosféru založenou na partnerském přístupu. Skvěle využívají koučovací přístupy při práci s týmem. Oceňujeme jejich propojování pracovních témat a emoční inteligence.
Tréninky od Moniky pro nás byly a jsou velkým přínosem. Naučili nás dívat se na běžné věci novým pohledem. Získali jsme cenné znalosti pro každodenní praxi. Zejména ve vedení lidí a práci v týmu.

Mgr. Monika Jamrišková
Mgr. Monika Jamrišková
HR Manager - Smarty CZ a.s.

Monika připravila a realizovala pro naši firmu nový vzdělávací koncept zaměřený na mistry a vedoucí výroby, který měl za cíl změnit přístup z “musím se vzdělávat“ na „chci se na něco dozvědět.” Tato vzdělávací akce dosáhla požadovaného výsledku a její přínos pozitivně ovlivnil jak firemní kulturu, tak i pracovní výsledky dané skupiny zaměstnanců. Na základě tohoto úspěchu jsme se rozhodli oslovit tuto firmu s dalším požadavkem na realizaci vzdělávací akce skládající se z několika seminářů pro skupinu Top management na téma týmová spolupráce a komunikace, kde jsme opět ocenili velmi profesionální přístup a schopnost flexibilně a zároveň citlivě reagovat na konkrétní potřeby týmu.

Mgr. Ivan Cidrych
Mgr. Ivan Cidrych
Regional HR Director Central&Eastern Europe - Parker Hannifin s.r.o.
Na jaře 2015 jsme hledali školitele, kteří by naučili naše prvoliniové pracovníky, jak na to, aby návštěvníci, kteří zavítají do našeho science centra, odcházeli spokojeni, usměvaví a rádi se k nám vraceli. Oslovili jsme několik firem, ale již po prvním jednání s Monikou bylo rozhodnuto. Proběhlo několik dní intenzivních kurzů. Zprvu jsme očekávali klasickou, lehce nudnou prezentaci na známá témata s předem jasnými a stokrát omletými principy. Ale kdepak! Již po půlhodině se tváře účastníků rozjasnily a všichni začali nadšeně spolupracovat a diskutovat. Určitě si odnesli mnoho zajímavých poznatků, mimo jiné i ten, že vše začíná od každého z nás. Na tuto spolupráci jsme navázali dalšími školeními na téma osobního rozvoje. Účastníci kurzů považují výkon lektorky za netradiční, originální, otevřený, lidský, individuální i partnerský. Atmosféra kurzu by se dala vyjádřit slovy: Všichni jsme teď tady na jedné lodi a buďme k sobě upřímní a féroví. To nejsou bláboly, které vyčtete v učebnicích, ona skutečně rozumí tomu, co říká. Na modelových situacích, které vyžadují i velké herecké nadání, předvádí situace, které přináší život a s kterými se každý z nás setkává již od dětství. Monika se vždy zajímala o to, jaký mělo školení dopad, přináší konkrétní návrhy, diskutuje o názorech. Cítíme, že mezi námi existuje opravdové partnerství.
Ing. Monika Vamberová
Ing. Monika Vamberová
Hr Manager - iQLANDIA, o.p.s.

Adresa

Slezská 2125/140
Praha 3 – Vinohrady

Jsem online